Studenti se seznamovali se zážitkovou pedagogikou

Andrej Kirchmayer 26.04.2014 2734×   0
Foto: Andrej Kirchmayer

Již třetí pokračování vědecké zážitkové školy fakulty tělesné kultury se uskutečnilo v první polovině dubna na Lovecké chatě u Horky nad Moravou v Litovelském Pomoraví. Na dvacet studentů různých oborů se interaktivní formou, která kromě prezentací zahrnovala i hry a další aktivity, dozvěděli, co je to zážitková pedagogika, jaké jsou její kořeny u nás a v zahraničí.


Škola byla také tematicky zaměřena na výzkum v této oblasti a v neposlední řadě si studenti sami na sobě vyzkoušeli, jaké to je absolvovat několik zážitkových programů na vlastní kůži. Jarní školy vedené češtině a angličtině se přitom zúčastnili vedle domácích odborníků z fakulty Ivo Jiráska a Radka Hanuše, předseda Prázdninové školy Lipnice Milan Hanuš a také Jim Parry z University of Leeds a Pete Allison z University of Edinburgh.

Součástí byla i prezentace programu Zážitková pedagogika na FTK UP, jehož cílem je vznik společenství studentů a pedagogů zajímajících se o zážitkovou pedagogiku a její rozvoj na fakultě tělesné kultury.

Zážitkové vědecké školy jsou realizovány v rámci projektu ESF Posílení odborného potenciálu výzkumných týmů v oblasti podpory pohybové aktivity na Univerzitě Palackého. Do června příštího roku jsou plánovány ještě další dvě.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.