Studenti se na lanech utkali o titul univerzitního přeborníka ve šplhu

Martin Višňa 29.3.2018 606×   0 (29)

Olomoucká tělocvična Hynaisova opět po roce žila  Přeborem Univerzity Palackého ve šplhu. V tradičně bouřlivé sportovní atmosféře změřilo své síly na 120 závodníků, především studentů pořádající fakulty tělesné kultury. V ženských kategoriích se blýskla Lucie Kubíčková, mezi muži obhajoval loňská prvenství Jonáš Vilikovský.

Na osmimetrovém laně se rekreologovi obhajoba podařila, vyšplhal v čase 8,62 sekundy. Na čtyřech metrech, kde vloni stanovil nový rekord, ale skončil až druhý, od vítěze Daniela Vydry z ochrany obyvatelstva ho dělily čtyři setiny sekundy. „Jsem spokojený, měl jsem štěstí. Osmičku jsem šel vyloženě jen zkusit, ta čtyřka mi ale vyšla. Od malička dělám judo, šplh máme součástí přípravy, tak mám něco našplháno,“ prozradil po výkonu Vydra.

Mezi ženami vyšplhala na čtyřmetrovém laně nejrychleji studentka tělesné výchovy a biologie Lucie Kubíčková, a sice v čase 5,06 sekundy. „Nijak zvlášť jsem se nepřipravovala, šplhat jsem se naučila asi ve třetí třídě v gymnastice a tím to zhaslo. Vůbec jsem tak nečekala, že vyhraji, bylo to spoustu šikovných holek,“ uvedla přebornice.

K triumfu o něco později přidala ještě třetí místo na osmimetrovém laně. Prvenství na osmičce si vyšplhala Michaela Veličková z aplikované tělesné výchovy. Ta už v minulosti titul přebornice Univerzity Palackého nosila, když ovládla ženské kategorie přeboru ve šplhu v roce 2015. Přestože nyní přiznala, že závod byl těžší než obvykle, osm metrů lana zdolala o sekundu rychleji než před třemi lety, v čase 11,27 sekundy.

Přebor Univerzity Palackého ve šplhu na laně organizuje katedra sportu fakulty tělesné kultury ve spolupráci s oddílem gymnastiky SK UP od roku 2004. Velkou část závodníků tradičně tvoří studenti prvního ročníku, kteří mají účast na přeboru mezi zápočtovými požadavky z gymnastiky, soutěž je ale otevřená i dalším zájemcům.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2018><<
květen 2018
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
17.kvě V sobotu 9. června se běžci ve vybraných místech Česka rozeběhnou na podporu Paměti národa, výtěžek běhu umožní natočit a uchovat další stovky příběhů válečných veteránů, disidentů, politických vězňů a dalších. Více... 11.kvě Naši jogiťáci se hodlají popasovat se štafetovým závodem Vltava run, držte jim palce! Více o závodě... 10.kvě V městském parku v Mohelnici již brzy otevřou novou fit stezku kombinující běh, cvičení a vzdělávání na čerstvém vzduchu, má být největší v republice. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.