Bouřlivák Uličný vzpomínal na besedě na pokuty i studium

Martin Višňa 23.3.2018 1413×   0 (5)

Kopa historek plných svérázného humoru a peprných slov, která běžně na akademické půdě nahlas nepadají. Tak by se dala shrnout úvodní beseda z cyklu Za oponou pod hlavičkou projektu Univerzity Palackého Univerzita pro sport. Prvním, kdo dal za oponu nahlédnout, byl fotbalový trenér Petr Uličný, zvaný též jako bouřlivák John.

Poslechnout si jeho vzpomínky z fotbalového i osobního života přišly do Aplikačního centra BALUO fakulty tělesné kultury tři desítky lidí. Jedna z přítomných slečen si hned v úvodu vysoutěžila Uličného životopisnou knihu s autogramem, když si správně tipla, jak dlouho studoval na pražské fakultě tělesné výchovy a sportu. „On byl John vždy trochu detailista. Školu studoval jedenáct let, vždyť fotbal hraje jedenáct hráčů na jedné straně, tak to chtěl asi spojit,“ glosoval marketingový manažer SK Sigma Olomouc David Holly, který besedu moderoval.

„Vždy říkám, že jsem studoval každý rok dvakrát, abych to pořádně uměl. Dodnes se ale někdy potím, že mě ještě čeká nějaká zkouška, anatomie nebo fyziologie, ale pak se probudím a zjistím, že už to mám,“ dodal ke vzpomínkám na svá studijní léta Uličný.

Řeč samozřejmě přišla i na to, proč se mu říká bouřlivák a jak je na tom se vztahem s rozhodčími. „Poslední dobou už v pohodě, ale jako trenér jsem byl asi nejvíce trestaný, za kariéru jsem dostal pokuty celkem 120 tisíc korun za můj bouřlivý projev. Ale pak udělali kozla zahradníkem a stal jsem se členem disciplinární komise. Když mě tam pak viděl fotbalista Suchopárek, ptal se, co jsem zase provedl,“ dodal.

Posluchačům se Uličný pochlubil ještě dalšími zajímavostmi, které jsou už spíše pozitivní. Jako trenér má odkoučováno nejvíce prvoligových zápasů v ČR, a sice 413, a přál by si, aby mu tento rekord ještě aspoň dva roky, do sedmdesátých narozenin, vydržel. Co mu již ale těžko někde vezme, je fakt, že v roce 2012 dovedl Sigmu k její první trofeji, když zvítězili ve finále českého fotbalového poháru. Trofej, kterou tehdy tým získal, v Aplikačním centru BALUO nechyběla a diváci si ji mohli na vlastní oči prohlédnout.

Beseda s Petrem Uličným byla první ze série setkání se známými či zajímavými osobnostmi olomouckého sportu, která se připravují pod hlavičkou projektu Univerzita pro sport, jenž propojuje prostředí Univerzity Palackého s olomouckými sportovními kluby. Další setkání budou mít jak formu besed pro veřejnost, tak i odborných akcí pro trenéry.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2018><<
říjen 2018
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
23.říj Co čeká běžce tuto středu na Jogitu? Bude to trochu techničtější trénink – odrazy a výběhu v parku. Více v události. 22.říj KČT Šternberk zve tuto sobotu na Šternberský vandr, jeho propozice a registrační formulář najdete zde 19.říj Do konce října se mohou běžci hlásit na závod Rabštejnský kocour, který v sobotu 3. listopadu pořádá Akademik sport centrum Univerzity Palackého v podhůří Jeseníků. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.