Zimní Větrání nabídnou hory i doly

Martin Višňa 23.1.2018 1761×   0
Větrání - únor a březen 2018

Valašské Klobouky, Hřebečské důlní stezky u Moravské Třebové a hrad Brníčko, to jsou lokality, kam se mohou příznivci pěší turistiky vydat na třech zimních výletech Větrání v únoru a březnu. Jak praví titulek tohoto článku, budou hory, doly a také třeba hrady. A snad i sníh, když je ta zima.

Z Klobouk do Lidče

První z výletů se koná v sobotu 3. února a už jeho pojmenování prozrazuje mnohé. Ráno se skupina vydá do Valašských Klobouk, kde nejprve zamíří do centra města a obhlédne zdejší památky, a pak už trasa povede pěkně do vrchu. Turisté vystoupají na rozhlednu Královec, která by měla nabídnout výhled na Klobouky a jejich okolí, a po bělokarpatském hřebenu se pak vydá až nad Študlov, pokud tedy množství sněhu dá (a pokud to půjde, odbočí z hřebenové značky k malému poutnímu místu Dělanovec). Po sestupu do Študlova trasa výletu povede po silnici přes Valašské Příkazy do Horní Lidče, celkem by větrači měli urazit kolem 17 kilometrů. Kdyby to ale kvůli výšce sněhu nebo předpovědi počasí nešlo, projde se skupina alespoň po improvizované trase kolem Valašských Klobouk. Sraz účastníků je v 7:30 před olomouckým hlavním nádražím, návrat nejpozději v osm večer.

Zimní dolování

Po horách se o týden později, v sobotu 10. února, Větrání vydá k dolům, přesněji na Hřebečské důlní stezky, což jsou naučné stezky provázející hornickou minulostí Hřebečovského hřbetu mezi Svitavami a Moravskou Třebovou. Výlet to bude kvůli dopravě poněkud finančně náročnější, ale trasa vedoucí z (českého) Koclířova do (moravské) Kunčiny bude stát za to. Vyhlídka nad Hřebečským tunelem nebo rozhledna na Strážném vrchu nabízejí výhled do okolí Moravské Třebové, po cestě turisté zavítají také ke vstupům do opuštěných štol nebo k rezavému potoku. Trasa bude maximálně 18 kilometrů dlouhá, opět ale bude hrát velkou roli počasí a sněhová pokrývka. Sraz je tentokrát v 8:05, opět před olomouckým nádražím.

Cestou na Brníčko

Na poslední ze zimních výprav se vyráží v neděli 4. března a oproti předchozím bude tak trochu "čajíčková". Trasa totiž měří jen 14 kilometrů a vede nenáročným terénem Úsovské vrchoviny z Libiny do Postřelmova. Jak pojmenování výletu napovídá, větrači se podívají mimo jiné na působivou zříceninu hradu Brníčko, a když bude zájem, obejdou i zajímavosti Postřelmova, kterých není zrovna málo. Sraz v tomto případě je v 7:30 před olomouckým nádražím, před 16. hodině by turisté měli být doma.

Podrobnosti ke všem výletům najdete na stránce Větrání.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<březen 2019><<
březen 2019
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.