Větrači se s rokem rozloučili v zasněžených Luhačovicích

Martin Višňa 2.1.2018 1189×   0 (47)

Rok 2017 jsme s Větráním zakončili v lázních. Ovšem nikoliv při léčebných procedurách, ty se naopak po zdolání trasy zasněženou krajinou v okolí Luhačovic docela hodily. Stejně jako na předvánočním výletu totiž cestu překřížily popadané stromy a vrstevnice z mapy byly v reálu poněkud divočejší. Ale byla to příjemná procházka...

V pořadí 75. Větrání potěšilo hned po vystoupení z vlaku na luhačovickém nádraží. Na rozdíl od hanácké roviny, kde „zuřilo“ jaro, byly ulice známých lázní posypány sněhem, a jak brzy pětadvacetihlavá výprava zjistila, na kopcích v okolí bylo sněhu místy i nad kotníky.

Cesta do kopců ovšem nebyla vůbec jednoduchá. Po návštěvě informačního centra se sice větrači jali postupně vystoupat z Lázeňského náměstí a parku do lesů nad městem, kvůli množství popadaných stromů po nedávných vichřicích ale museli z plánované trasy uhnout a vrátit se zpět k lázeňským pavilonům. A tak jejich kroky neplánovaně k přehradě, tuto zacházku ale zpříjemnilo několik minut slunečních paprsků, které se prodraly z jinak oblačné oblohy.

Táhlým stoupáním po silnici, ale s klenbou větví obalených sněhem nad hlavami, se výprava v Řetechově dostala na „svou“ žlutou značku, která vedla k poutnímu místu Malenisko u Provodova. Cesta stoupala i klesala, dlouhé úseky zlehka, místy ale i dost prudce a s bahnitým podložím. U poutního kostela si dali turisté krátkou občerstvovací přestávku před dalšími kilometry a připili si na nový rok. A pak už znovu stoupali, tentokrát směrem ke zřícenině hradu Starý Světlov, tu si ale prohlédli jen někteří – a prý toho ve sněhu stejně vidět moc nebylo.

Zpočátku prudký sešup zpět do Pozlovic překvapivě pěkně ubíhal, navíc se výpravě naskytl krásný výhled na zasněžené okolí. A díky rychlému přesunu k lázním zbyl i čas na návštěvu a okoštování Vincentky a následnému zahřátí u kávy před cestou domů.

Takové bylo poslední Větrání roku 2017. Pro rok 2018 přehled termínů výletů postupně bobtná, prvním letošním bude v sobotu 3. února putování z Valašských Klobouk do Horní Lidče. Další termíny a podrobné informace k výletům můžete sledovat na stránce Větrání.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červen 2018><<
červen 2018
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
12.čer Ještě dnes se můžete registrovat na T-Mobile Olympijský běh, který se běží po celé republice ve středu 20. června. Více... 5.čer Čtvrtek 7. června je posledním dnem, kdy je možné se přihlásit na letošní České akademické hry, které se za dva týdny konají v Brně. Vysokoškoláci, kteří chtějí reprezentovat své školy, musejí kontaktovat pro přihlášení určené garanty na svých školách. Více... 4.čer V Lipové-lázních byla otevřena nová fit stezka, mrkněte na krátké ohlédnutí na webu Runex
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.