Olomouckými Smetanovými sady proběhne Virtuální závod
Virtuální závod
Studenti katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého připravili pro všechny příznivce běhu Virtuální závod. Ten cílí na běžce, kteří by rádi poměřili své síly s ostatními, ale nemohou pro vzájemné utkání najít termínovou shodu anebo nemají rádi strkanice na startu reálných závodů.
Zařazovat do tréninku běhy v závodním tempu je nejen žádoucí, ale i zábavné. Ještě zábavnější je poměřovat své síly s kamarády a vzájemně se tak hecovat. Co ale dělat, když vám nedělá dobře závodní prostředí, přeplněné nabuzenými závodníky, kteří moc nepřispějí k vašemu momentálnímu psychickému rozpoložení?
„Na sociálních sítích má každý mraky potenciálních soupeřů a Virtuální závod umožňuje poměřit se i s těmi, se kterými nemáte kompatibilní rozvrh. Díky moderním technologiím se totiž můžete cítit trochu více jako na závodě, i když běžíte sami. Do chytrých hodinek nebo mobilního telefonu si můžete nahrát například záznam aktuálního lídra a na trase mít stále představu o jeho či svém náskoku. A nemusíte smutnit, pokud nebudete se svým výkonem hned napoprvé spokojeni. Jednou z výhod tohoto závodu je, že trasu můžete absolvovat, kolikrát se vám bude chtít,“ uvedl jeden z pořadatelů Jakub Vondrášek.
Jak se Virtuálního závodu zúčastnit? Není to nic těžkého. „Stačí si nastudovat trasu závodu, kterou naleznete na stránce závodu, případně si ji nahrát do GPS zařízení. Pokud nemáte hodinky s GPS, stáhněte si aplikaci Strava do svého chytrého telefonu. Pomocí hodinek či aplikace pak zaznamenáte při běhu po trase svůj pohyb a následně záznam z GPS nahrajete na www.strava.com nebo nasdílíte svůj výkon z aplikace. Ta běžce zařadí do průběžných výsledků závodu,“ vysvětlila další z organizátorů Barbora Šťastná.
Do závodu se můžete zapojit již po přečtení tohoto článku, potrvá až do konce listopadu. Výhodou je, že můžete vyběhnout, kdykoliv se vám chce, ať už vám je milejší ranní běh před školou či prací nebo večerní pročištění hlavy. Trasa měří 6 kilometrů, což je vzdálenost, kterou zvládne určitě každý. Jedinou překážku může představovat vodítko přes cestu od pejskařů. Virtuální závod je zdarma.
Po skončení závodu budou na závěrečné afterparty vyhlášeni nejlepší běžci a běžkyně a proběhne slosování o hlavní cenu, kam budou zařazení všichni startující. Hlavní cenu do Virtuálního závodu, kurz plavání v hodnotě 1600 Kč, věnoval projekt Totální plavání Morava.
„Komu by během závodu přece jen chyběla sociální interakce s ostatními běžci, může se zúčastnit některého ze společných výběhů, které připravujeme a o kterých budeme informovat na našich sociálních sítích a stránkách,“ doplnili organizátoři.
Veškeré informace k závodu můžete sledovat na www.virtualnizavod.cz.
Daniela Prokopová
studentka 1. roč. NMgr. rekreologie