Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky

Martin Višňa 12.12.2016 6633×   0
Z Fit stezky. Foto: RUNeX

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Prozatím můžete narazit na dvě realizace se značkou RUNeX. Ta starší, otevřená v roce 2014, byla vůbec první v Olomouckém kraji. Nachází se na polní cestě u obce Hněvotín nedaleko Olomouce. Má celkovou délku dva kilometry a její součástí je po letošní obnově a rozšíření osmnáct stanovišť na posílení a protažení celého těla. Letos pak RUNeX otevřeli stezku druhou v sousedním Ústíně, kde si zájemci mohou zacvičit na osmi stanovištích v odpočinkové zóně u zdejšího víceúčelového hřiště.

„S ohledem na pohlaví, věk a fyzickou výkonnost Fit stezky návštěvníkům umožňují výběr ze třech různých obtížností cvičení. Míra obtížnosti je určena časovým přesunem mezi stanovišti, dobou cvičení a náročností provedení daného cviku. Indikátory úrovně obtížnosti může návštěvník libovolně kombinovat s cílem dosažení maximální flexibility a efektivity tréninku,“ uvedl Jakub Kriško, jeden z autorů konceptu Fit stezek a absolvent olomoucké přírodovědecké fakulty.

Při vstupu do areálu stezky je umístěna velká informační tabule s nabídkou cvičebních okruhů, u každého stanoviště jsou pak další tabule, kde je popsáno a graficky znázorněno, co a jak se na daném prvku cvičí, i k jakým chybám může dojít. Nechybějí ani nejrůznější zajímavosti nebo třeba hádanky pro děti.

„Charakter a typ stanovišť neustále vyvíjíme. V současné době je možné na Fit stezkách najít nejrůznější nízké a vysoké kladiny, hrazdy, žebříky, žebřiny, šikmé lavice, balanční cvičení, slalomy, dřevěné zdi, TRX závěsné systémy, strečinkové zóny nebo nízké a vysoké bradla. Využíváme dřevěné, ocelové prvky a jejich kombinace,“ vyjmenoval Kriško.

Vybudované Fit stezky splňují nejnovější bezpečnostní normu ČSN EN 16630. Případným dalším zájemcům o vybudování stezky slibuje RUNeX nejvyšší možnou kvalitu za náklady, které jsou neporovnatelně nižší než na výstavbu komplexních sportovišť či dětských hřišť. Více se můžete dozvědět na www.fitstezka.cz.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<červenec 2018><<
červenec 2018
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
20.čer Rekola v Praze nově půjčují skateboardy. Více... 19.čer Seriál závodů v běhu na lyžích SkiTour spustil registrace na ročník 2019. Více...  18.čer Běžkyně si mohou do svých diářů zapsat termín pátého ročníku štafetového závodu NoMen Run – ženské štafety Vysočinou proběhnou 13. dubna 2019. Web závodu...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.