Radost z pohybu v každém věku

Články

Hanáckou metropolí prosviští Cyklozávod za památkami Olomouce
Martin Višňa 18.9.2018 94× 0

Již popáté se v úterý 25. září rozjedou ulicemi hanácké metropole účastníci oblíbeného Cyklozávodu za památkami Olomouce. Stejně jako v předchozích letech je cílem co nejrychleji projet trasu s pěti checkpointy u vybraných olomouckých zajímavostí. Startuje se v 18 hodin z areálu letního kina, na stejném místě je i cíl závodu.

Celý článek
Víkendové tipy 14.–16. 9. 2018
Martin Višňa 14.9.2018 292× 0

Víkend nám nezačíná zrovna pěkně, ale podle předpovědi se počasí má ještě vybrat, takže ještě není třeba oblékat se do pláštěnek, abychom si dopřáli trochu pohybu. Ale boty, které se mohou umazat, se hodí, to zase ne že ne. No a pár tipů, kde se můžete o víkendu připojit k nějaké organizované akci, najdete jako obvykle níže... Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Seniory jsme na sportovním dni potrápili lukostřelbou a kvízem
Martin Višňa 13.9.2018 81× (9) 0

Ani letos jsme nechyběli na Sportovním dni pro seniory, který pravidelně v polovině září pořádá odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu. Na našich stanovištích s logem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se družstva seniorů pro získání bodů do soutěže musela „poprat“ se záludnými otázkami kvízu o lidském pohybu a fakultě a také s lukem. A protože někteří stříleli z luku poprvé, a často se i báli, aby si při tom nějak neublížili, vytvořila se před terčem pořádná fronta. Žádný z týmů ale neodešel bez nějakého toho vystřeleného bodu na kontě.

Celý článek
Pátý ročník zahájí Větrání tradičně a s novým webem
Martin Višňa 12.9.2018 232× 0

S novým akademickým rokem na Univerzitě Palackého je tu také nový ročník turistické série Větrání, již pátý. Odstartuje tradičním výšlapem na Velký Kosíř alias hanácké Mont Blank. Během podzimu turisté zavítají také například na Kelčský Javorník nebo do Opavy. Ještě před Velkým Kosířem se uskuteční také první z podzimních vycházek Okolo Olomouce.

Celý článek
Víkendové tipy 7.–9. 9. 2018
Martin Višňa 6.9.2018 340× 0

Druhý zářijový víkend je před námi a s ním i dlouhá řada možností, jak dny pracovního klidu strávit aktivně. Pětadvacet z nich zmiňujeme níže v našich tipech – opět jsme vybírali z kalendářů napříč republikou, i když se může zdát, že tu máme nějak moc jesenické turistiky. Ale tak se to prostě náhodně sešlo... Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Sportovní dění v hanácké metropoli přehledně a na jednom místě. Město spouští projekt Sportuj v Olomouci
Tisková zpráva 5.9.2018 669× 0

Sportuj v Olomouci je podle náměstka primátora pro sport Pavla Urbáška projekt pro všechny. Určen je jak zájemcům o sportovní akce na území města, aktivním sportovcům, tak i těm, kteří chtějí znát termín zápasu svého oblíbeného týmu, nebo třeba rodičům, kteří hledají sportovní aktivitu pro své děti. Veřejnosti má nová služba přinést detailní přehled o nabídce sportovního dění ve městě a pomoci najít veškeré informace pohodlně a na jednom místě.

Celý článek
Čtvrtý ročník Větrání završil výlet za Komenským k Tiché Orlici
Martin Višňa 4.9.2018 359× (35) 0

S posledním letním Větráním se turisté před začátkem nového školního roku symbolicky vydali za Učitelem národů Janem Amosem Komenským do Brandýsa nad Orlicí. Zároveň šlo i o poslední výlet čtvrtého ročníku této turistické série Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Celý článek
Dobroběh podpoří rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením
Martin Višňa 2.9.2018 344× 0

Olomoucké Středisko rané péče, které pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením, podpoří tuto neděli 9. září první ročník Dobroběhu. Na jeho tratě se mohou vydat jak všichni příznivci běhu, tak třeba i rodiče s kočárky nebo vozíčkáři.

Celý článek
Víkendové tipy 31. 8. – 2. 9. 2018
Martin Višňa 30.8.2018 591× 0

A je to tu, letní prázdniny jsou u konce. Jejich poslední víkend si vyloženě žádá o to, ještě si trochu protáhnout svaly před neúprosným návratem všech možných povinností. Pokud zatím tápete, jak s posledními prázdninovými dny naložit, máme tu pro vás pětadvacet turistických pochodů, cyklistických vyjížděk i závodů nebo běžeckých akcí napříč republikou, navrch jsme přidali naše nedělení Větrání. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Víkendové tipy 17.–19. 8. 2018
Martin Višňa 17.8.2018 689× 0

Čas je neúprosný a letní prázdniny se přehouply do své poslední čtvrtiny. Ještě je třeba si je užít! Pokud patříte k těm, kteří si nejvíce užívají při pohybu, mrkněte níže, jaké zajímavé akce přináší tento víkend. Pravda, třeba na Yesenickém maratonu si už neškrtnete, ale pořád je toho celkem dost, a to jsme, jako vždy, vybírali jen z turistických, běžeckých a cyklistických akcí. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.