Radost z pohybu v každém věku

Články

Olomouc poběží pro Paměť národa
Martin Višňa 21.5.2018 80× 0

V hanácké metropoli, stejně jako i v jiných městech v Česku, se v sobotu 9. června uskuteční charitativní Běh pro Paměť národa. Běžci si mohou vybrat ze tří tratí Smetanovými a Čechovými sady, od jednoho do deseti kilometrů, startovné podpoří neziskovou organizaci Post Bellum.

Celý článek
Víkendové tipy: Prčice, čtvrtka do pivovaru i jeden běh, co nestačí (18.–20. 5. 2018)
Martin Višňa 17.5.2018 380× 0

Další příjemný májový víkend před námi, jak s ním naložit? S tím ochotně pomohou naše tipy, které jsme pro vás vybrali z běžeckých a turistických kalendářů napříč celou republikou. Nechybí mimo jiné legendární pochod Praha - Prčice, ale také tu třeba najdete nultý ročník lesního půlmaratonu u Náměště na Hané. Tak snad si něco z této pětadvacítky vyberete. Pěkný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Za živou vodou – propozice
Martin Višňa 15.5.2018 170× 0

Poslední květnovou neděli zamíří Větrání na sever Olomouckého kraje, k pramenům živé´vody, které vyvěrají ze svahů Studničního vrchu nad Jeseníkem. Její léčivou sílu dokázal využít nejen známý jesenický rodák a zakladatel zdejších lázní Vincenz Priessnitz, ale také třeba jeho konkurent z Dolní Lipové Johann Schroth a někteří další. A pocítí ji i ti, kteří se vydají na trasu z Vápenné do Jeseníku. Bude to tentokrát náročnější na terén, ale bude to stát za to. Před přihlášením si však přečtěte následující propozice.

Celý článek
Špacír větračům odhalil půvab a méně známé zajímavosti Krnovska
Martin Višňa 14.5.2018 249× (27) 0

Po dvou výletech v okolí Litovle zamířilo Větrání o poznání dále od domovské Olomouce. Krnovský špacír si o uplynulé slunečné neděli nenechalo ujít dvaadvacet příznivců pěší turistiky, od studentů po seniory. Hlavním cílem cesty byla vyhlídka na Bezručově vrchu nad Krnovem, výprava se ale zastavila i na dalších zajímavých místech.

Celý článek
Víkendové tipy: Relativní desítka, kočárky a koloběžky (11.–13. 5. 2018)
Martin Višňa 11.5.2018 397× 0

Příjemné až letní počasí nás čeká i v následujících dnech, takže nám nezbývá než oprášit již vyřčená slova, kterými jsme uváděli některé z dřívějších víkendových tipů: byl by blázen ten, kdo by seděl doma za pecí. Ostatně kalendáře jsou nyní zajímavými akcemi doslova nacpané. My je jako vždy trochu proklepli a pětadvacet událostí pro vás vybrali, tak můžete mrknout. A vybrat si. Příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Na cestě okolo Rampachu se větrači nenudili
Martin Višňa 10.5.2018 354× (30) 0

Opět po roce bylo Větrání součástí nabídky Sportovního dne Univerzity Palackého, tentokrát ovšem turisté nevyrazili nijak daleko. Stejně jako v případě předchozího Putování Pomoravím měli cíl v Litovli, na téměř sedmnáctikilometrové trase ovšem obešli pověstmi opředený vrch Rampach, který je přírodní dominantou této části Hané.

Celý článek
Zumba, squash nebo Větrání. Univerzitu Palackého čeká den plný pohybu
Martin Višňa 3.5.2018 245× 0

Z tradičně pestré nabídky pohybových aktivit si mohou vybírat studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého během Sportovního dne UP, který na středu 9. května připravilo Akademik sport centrum. Na většinu aktivit se přitom není nutné dopředu přihlašovat a jsou pro zájemce zcela zdarma.

Celý článek
Víkendové tipy: Koloběžky, Babička, Švejk, daňoví poradci a Ecce Homo (4.–8. 5. 2018)
Martin Višňa 3.5.2018 375× 0

Je před námi druhý víkend, který si díky úternímu státnímu svátku vyloženě říká o prodloužení, a i o tomto víkendu se ve všech koutech republiky koná spousta jistě krásných sportovních akcí. Vybrali jsme jich pro vás třicet plus dvě, které se týkají Univerzity Palackého, nezahrnuli jsme ale třeba Maratonský víkend v Praze, protože na ten se chystá už určitě tolik lidí, že nepotřebuje promo, na rozdíl třeba od olomoucké dobročinné Koloběžkiády… Tak mrkněte, vyberte si to své a přejeme pěkné aktivní dny!

Celý článek
Větrání: Krnovský špacír – propozice
Martin Višňa 2.5.2018 378× 0

Po nějaké době se s Větráním můžete opět vydat na sever, tentokrát ke Krnovu. Město známé výrobou Kofoly a poutním místem na vrchu Cvilín bude cílem téměř osmnáctikilometrové cesty v blízkosti toku řeky Opavy. Město si ovšem výprava prohlédne především z výšky, totiž z vyhlídky na Bezručově vrchu. Zavítá ale také třeba k zajímavým kostelům a dalším stavebním památkám, které stojí v obcích na trase, a i výhledů bude více. Před cestou ale prosím nastudujte následující propozice.

Celý článek
Putování Pomoravím si užili i turisté s handicapem
Martin Višňa 30.4.2018 552× (45) 0

Po čase se Větrání vydalo do svých dřívějších stop, konkrétně na trasu chráněnou krajinnou oblastí Litovelské Pomoraví, kudy turisté putovali na jednom z vůbec prvních větracích výletů. Tentokrát ovšem byla výprava v mnoha ohledech jiná. Především se s mottem Turistika pro všechny k větračům připojili APAči, studenti aplikovaných pohybových aktivit, a jejich handicapovaní hosté, kteří se připravují na červnovou expedici v Alpách.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.