Radost z pohybu v každém věku

Články

Tichá trať a téměř vyschlá řeka dovedly větrače až k Bráně nebes
Martin Višňa 15.8.2018 87× (43) 0

Asi nic nevystihuje výpravu na Tišnovsko, na kterou mohli turisté s Větráním vyrazit o uplynulém víkendu, více než cedule „Zpomal, prach“, na něž po cestě narazili. A i když nespěchali a ani té nejvýše povolené dvacítky nedosáhli, stejně měli boty od prachu, jak krajinu trýzní sucho. Zajímavosti v okolí trati z Brna na Žďár nad Sázavou si ale i tak vychutnali.

Celý článek
Víkendové tipy 10.–12. 8. 2018
Martin Višňa 9.8.2018 599× 0

Druhý srpnový víkend má přinést očekávané ochlazení na příjemnější teploty, tak se necháme překvapit. Ať už ale bude jakkoliv, máme pro vás tradiční dvacítku tipů na turistické, běžecké nebo cyklistické akce, na které můžete aktuálně vyrazit. Třeba vás některá zaujme. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Z Brandýsa do Ústí – propozice
Martin Višňa 8.8.2018 160× 0

S posledním výletem 4. ročníku Větrání se u příležitosti začátku školního roku vydáme po stopách učitele národů Jana Amose Komenského. Prohlédneme si upomínky na jeho působení v Brandýse nad Orlicí a poté se vydáme proti proudu Tiché Orlice do Ústí nad Orlicí. Čtrnáctikilometrová trasa nebude příliš náročná, před přihlášením na výlet si ale prosím projděte následující propozice.

Celý článek
Horko? Kopřivnické hory kromě výhledů nabídly větračům i příjemný stín
Martin Višňa 6.8.2018 334× (40) 0

Putování z Frenštátu pod Radhoštěm do Kopřivnice přes Šostýnské vrchy bylo původně plánováno jako pohodový výlet na neděli, tak aby příliš neunavilo před pondělními pracovními výkony. Jak se ale nakonec ukázalo, náramně se hodilo i na tropickou sobotu – dvaadvacet turistů se sice při stoupání do kopců zapotilo, ale většinu cesty pak strávili ve stínu lesa, který poskytoval teplotu vzduchu podstatně příjemnější než rozpálená města na startu a v cíli výletu.

Celý článek
Víkendové tipy 3.–5. 8. 2018
Martin Višňa 2.8.2018 451× 0

První srpnový víkend láká stejně jako celý týden hlavně někam k vodě, pokud ale nepatříte zrovna mezi vodomilce nebo příznivce opalování na pláži, můžete se k víkendové aktivitě inspirovat naší dvacítkou tipů. Jako tradičně tu najdete turistiku, kolo a běhy napříč celým Českem. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
První sezona University Shields Olomouc? Náročná, ale inspirativní
Martin Višňa 30.7.2018 270× 0

„I na ledě jsem řešil za chodu manažerské povinnosti a připadal si, že pod výstrojí mám pořád košili, která určitým způsobem táhne,“ říká Dominik Pudelka, student fakulty tělesné kultury, jenž v minulém roce inicioval vznik univerzitního hokejového týmu. University Shields Olomouc mají za sebou první sezonu v Evropské univerzitní hokejové lize. Prý byla náročná, poučná a inspirativní.

Celý článek
Větrání: Tišnovské viadukty – propozice
Martin Višňa 27.7.2018 420× 0

S předposledním výletem čtvrtého ročníku Větrání se vydáme do okolí Tišnova, osou výletu bude železniční trať z Brna na Žďár nad Sázavou, která přechází hluboká údolí řek a říček na často zajímavých mostních stavbách; takový Most míru patří mezi největší železobetonové mosty u nás. Stejně jako v případě jarního výletu podél Ferdinandky ani tento nebude jen o železnici, zastavíme se mimo jiné v památném areálu kláštera Porta Coeli a samozřejmě za pozornost stojí i krajina, do níž jsou všechny stavby umístěné.

Celý článek
Víkendové tipy 27.–29. 7. 2018
Martin Višňa 26.7.2018 517× 0

Nechceme malovat čerta na zeď, ale polovina prázdnin je už v tahu. Pokud jste tedy ještě nestihli pořádně provětrat tělo, je ideální šance právě o tomto víkendu začít a v té druhé polovině léta všechno dohnat. Pokud nejste zrovna vodomilci, ale preferujete třeba turistiku nebo běh, pár tipů najdete níže. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Expedice přes bar? Nezapomenutelný týden, který stojí za zopakování
Martin Višňa 25.7.2018 440× (9) 0

Týden plný zážitků a překonávání vlastních limitů si užilo jedenáct cestovatelů s postižením, kteří vyrazili se studenty katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého do rakouských Alp na Expedici přes bar. V okolí měst Zell am See a Hallstatt absolvovali pěší i cyklistické výlety, sjíždění horských řek i zdolávání ferrat.

Celý článek
Devadesáté Větrání zavedlo turisty do lázní, které nejsou
Martin Višňa 23.7.2018 439× (32) 0

Do lesů při historické hranici Čech a Moravy se o uplynulé sobotě vydala dvacítka turistů na výlet Větrání s pořadovým číslem devadesát. Na trase, kterou si oproti plánu prodloužili až na dvaadvacet kilometrů, navštívili mimo jiné zaniklé lesní lázně Balda a malebnou východočeskou Poličku.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.