Radost z pohybu v každém věku

Články

Větrači strávili příjemný podzimní den na Brněnské přehradě
Martin Višňa 23.10.2017 148× (36) 0

Ačkoliv venkovní teploty a časté mlhy k vodě zrovna nelákají, s Větráním strávili turisté příjemný den u Brněnské přehrady. Samozřejmě ne koupáním a opalováním, ale putováním po zdejších turistických stezkách, které je dovedly až k rozlehlému areálu hradu Veveří.

Celý článek
Jubilejní přespolní běh ovládla Barbora Kopřivová a Pavel Hladík
Martin Višňa 19.10.2017 154× (30) 0

Čtyřicátý ročník Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu zná své vítěze. Mezi ženami zaběhla zhruba tříkilometrovou trať nejrychleji studentka pedagogické fakulty Barbora Kopřivová a v mužské kategorii obhájil loňské vítězství experimentální biolog Pavel Hladík.

Celý článek
Víkendové tipy: Prigl, zamykání vody a slavkovské bojiště (20.–22. 10. 2017)
Martin Višňa 19.10.2017 276× 0

Panující až nezvykle teplé počasí se sice o víkendu drobet pokazí, ale to s tím nevhodným oblečením jistě znáte. A na leháro za pecí je času dost, zvlášť když právě teď hraje podzim všemi barvami, a když do nich zasvítí slunce… I mlha má samozřejmě něco do sebe – a s tou se asi potkáme v následujících dnech spíše. Ale dost teoretizování, vhodně se oblékněte a příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Větrání: Putování na Malou Hanou – propozice
Martin Višňa 18.10.2017 184× 0

První z listopadových Větrání bude náročné. Nikoliv ovšem trasou, ta bude příjemná z poloviny vedená po lesnatých kopcích, které oddělují Konicko od úrodné Malé Hané, víceméně po pevných cestách, přece jen bude podzim ve své polovině. Náročnost se týká dopravního spojení, užijeme si četných přestupů, protože jinak to tu, na hranici tří krajů, momentálně nejde.

Celý článek
Univerzita Palackého pozná čtyřicáté přeborníky v přespolním běhu
Martin Višňa 13.10.2017 210× 0

Už počtyřicáté zazní ve středu 18. října startovní výstřely Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu. O tom, která dvě jména doplní řadu vítězů této tradiční podzimní sportovní akce, se rozhodne po 15. hodině.

Celý článek
Víkendové tipy: Burčák, pivovarská chasa a křen (13.–15. 10. 2017)
Martin Višňa 12.10.2017 408× 0

Podle meteorologů nás čeká slunečný víkend, a tak by jen blázen seděl doma na gauči. Zvlášť když lze v kalendářích najít tolik pěkných turistických a sportovních akcí prakticky ve všech koutech republiky. Dvacet jsme jich pro vás jako obvykle vybrali, od Plzně až po Havířov, tak se nám poté můžete pochlubit, kam jste nakonec vyrazili. Přejeme příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Festival Life! nabídne zábavu pro celou rodinu
Tisková zpráva 11.10.2017 153× 0

Zdolat lezeckou stěnu, zatančit si s Leošem Marešem, vyzkoušet si nejnovější počítačovou hru a vyfotit se s oblíbeným youtuberem. To vše zvládnou návštěvníci festivalu Life!, který letos poprvé nabídne spojení veletrhů SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life!, YOU2BER Life! a nového projektu pro ženy Life! STYLE, za jeden den. Na své si tak přijdou jak milovníci pohybu, tak i zábavy a životního stylu. Od 10. do 12. listopadu se na brněnském výstavišti zkrátka nikdo nudit nebude.

Celý článek
Valašsko opět nezklamalo, chvílemi to ale kousek od Valmezu byla dřina
Martin Višňa 9.10.2017 278× (38) 0

Tak se to zase vydařilo, výjezdy Větrání na Valašsko snad nikdy nezklamou. Slunce příjemně hřálo a prosvěcovalo podzimně se zbarvující krajinu, výhledy byly parádní a těch hub kolem... Je ale pravda, že si osmnáctka turistů na trasách mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm docela mákla.

Celý článek
BALUO žilo Nocí vědců, program lákal na fůru sportu, tělesné složení i bosou chůzi
Martin Višňa 7.10.2017 437× (30) 0

Opět po roce se v Aplikačním centru BALUO Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého svítilo dlouho do noci, opět po roce sem totiž stovky návštěvníků zamířily za programem oblíbené popularizační akce Noc vědců. Ten nabídl záležitosti prověřené, ale i třeba ukázky vybraných fyzioterapeutických technik nebo měření explozivní síly dolních končetin, tedy výskoku.

Celý článek
Větrání: Kolem Priglu – propozice
Martin Višňa 6.10.2017 508× 0

O Brnu slýcháme nejčastěji v souvislosti s ucpaným centrem, (ne)odsunem nádraží či odhalením nějaké kontroverzní sochy. Jihomoravská metropole ovšem nabízí i celou řadu pěkných míst pro celodenní pěší výlet. Jedním z nich je Brněnská přehrada a její okolí, kam s Větráním v sobotu 21. října vyrazíme. Naplánovaná trasa vede z Bystrce po hrázi do tamních lesů, aby pak skončila u majestátního hradu Veveří. Bude to jistě stát za to, věnujte ovšem pozornost následujícím propozicím.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.