Radost z pohybu v každém věku

Články

Turisté s Větráním objevovali krásy Moravského Švýcarska
Martin Višňa 16.7.2018 206× (39) 0

Půvabná lesnatá krajina v okolí hlubokého údolí řeky Svitavy u Adamova, zvaná též jako Moravské Švýcarsko, byla hostitelkou dalšího z výletů Větrání, v pořadí devětaosmdesátého. Kromě přírodních krás si turisté, zdaleka nejen od Olomouce, prohlédli i místní historické zajímavosti, došlo ale i na krveprolití.

Celý článek
Víkendové tipy 13.–15. 7. 2018
Martin Višňa 12.7.2018 479× 0

Triatlon, půlmaraton, cyklozávod, nebo nějaký výšlap do kopců? Čemu dáte takhle v polovině července přednost, co je vám bližší? Ať už je odpověď jakákoliv, v naší dvacítce "hýbacích" víkendových tipů najdete od každého něco. Nezbývá než popřát příjemný aktivní víkend!

Celý článek
Čtvrté místo na Českých akademických hrách reprezentanti Univerzity Palackého doslova vylovili z bazénu
Martin Višňa 6.7.2018 74× (9) 0

Dvaasedmdesátkrát vystoupali reprezentanti Univerzity Palackého na stupně vítězů během letošních Českých akademických her, které hostila Masarykova univerzita v Brně. V celkovém pořadí škol se olomoucká univerzita umístila na čtvrtém místě.

Celý článek
Víkendové tipy 5.–8. 7. 2018
Martin Višňa 4.7.2018 599× 0

První červencový týden je díky dvěma státním svátkům nejpříhodnější dobou na letní dovolenou a je to znát i v kalendářích sportovních a turistických akcí. Dát dohromady alespoň patnáctku tipů na následující dny pro ty, kteří zrovna nejsou na chalupě, u moře nebo na horské túře, nebylo vůbec jednoduché. Ale nakonec máme tipů o něco více než patnáct. Snad vás zaujmou. Příjemný aktivní svátečně prodloužený víkend!

Celý článek
Velký Javorník větračům nabídl pořádně mrazivý výhled
Martin Višňa 1.7.2018 321× (36) 0

I když jsou prázdniny teprve na svém začátku, Větrání už má za sebou svůj letní vrchol, přesněji nejvyšší nadmořskou výšku. Dalekými výhledy z rozhledny na Velkém Javorníku se poslední červnový den nechalo zlákat sedmadvacet turistů, na trase z Veřovic do Frenštátu pod Radhoštěm si prohlédli také areál na Horečkách.

Celý článek
Víkendové tipy 29. 6. – 1. 7. 2018
Martin Višňa 28.6.2018 473× 0

Letní prázdniny jsou tady, čas dovolených začíná, což se projevuje i v kalendářích akcí, ze kterých pro vás vybíráme zajímavé akce – ale dát dohromady dvacítku tipů napříč republikou se nám podařilo. A mějte na mysli, že jít na výšlap nebo si zaběhnout v našich končinách bude v těchto dnech určitě rozumnější než stát v koloně do Chorvatska. Tak příjemný aktivní začátek léta!

Celý článek
Větrání: Kolem Baldského vrchu – propozice
Martin Višňa 27.6.2018 221× 0

V malebné východočeské Poličce bude končit další z výletů po Hřebečsku, tedy kraji na pomezí Čech a Moravy. Než však dojdeme před poličské hradby, bude to chvíli trvat, zavítáme totiž například k zaniklým lázním Balda, po cestě také mineme řadu rybníků a část dne strávíme ve skrytu lesa. Před přihlášením na výlet si prosím projděte následující propozice.

Celý článek
Větrání: Moravské Švýcarsko – propozice
Martin Višňa 27.6.2018 596× 0

Jako Moravské Švýcarsko je pro místy drsnou krásu nazýváno hluboké údolí řeky Svitavy mezi Blanskem a Brnem a přilehlý Moravský kras. Na tomto výletu ovšem nezavítáme do proslulých jeskyní, nýbrž absolvujeme patnáctikilometrové kolečko u Adamova, na němž se zastavíme mimo jiné u rekonstruovaného Nového Hradu nebo půvabného gotického kostelíku na ostrohu nad Svatou Kateřinou. Před cestou si prosím projděte následující propozice.

Celý článek
Devátý olomoucký půlmaraton přinesl nové rekordy nejen elitním běžcům
Martin Višňa 26.6.2018 455× (16) 0

Téměř 6200 běžců se postavilo na start devátého ročníku Mattoni 1/2maratonu Olomouc, na němž se o uplynulé sobotě přepisovaly rekordy. O ten hlavní, nové maximum závodu, se postaral vítěz Keňan Stephen Kiprop, který do cíle doběhl v čase 1:00:15. Olomouckými ulicemi běželi také studenti Univerzity Palackého, kteří bojovali o Pohár rektora UP, účastníci našich tréninků Jogito ergo sum anebo téměř 3600 členů rodinných týmů při dm rodinném běhu.

Celý článek
Víkendové tipy: Noční vandry, půlmaraton nebo den na bruslích (22.–24. 6. 2018)
Martin Višňa 21.6.2018 465× 0

Předpověď počasí na poslední předprázdninový víkend slibuje ochlazení, no, nebudeme tvrdit, že nepřijde vhod, i když teplota má padnout dolů docela citelně. Na druhou stranu se ale bude mnohem lépe dýchat a tím pádem i hýbat – a že možností k pohybu i trochu organizovanému je v kalendářích dost. Jen mrkněte na naše tipy. Přejeme pěkný aktivní víkend!

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.